3 דברים חשובים שכדאי לדעת בנושא הפקת כנסים רפואיים

בניגוד לאירועים מסוגים שונים, הפקת כנסים רפואיים מצריכה גישה הרבה יותר סולידית. כדי להפיק אירוע ברמה גבוהה לאנשי מקצוע שבאים מתחום הרפואה צריך קודם לפנות לגורם מקצועי בתחום הפקת אירועים שיש לו ניסיון מקצועי בהפקת אירועים לקהלי יעד בתחום הרפואה. חברה להפקת אירועים שיש לה ניסיון בתחום הפקת כנסים בתחום הרפואה לרוב תהיה חברת הפקות ותיקה עם הרבה ניסיון וידע עשיר בתחום הפקות אירועים ומתן שירות להרבה מאוד גורמים מקצועיים מתחומים שונים. 

כיצד לאתר חברה להפקת אירועים עם ידע וניסיון בהפקת כנסים רפואיים?

אז כמו שהזכרנו קודם לכן, הפרמטר הראשון שיש לבחון הוא את רמת הוותק של חברת ההפקות. חברת הפקות מתחילה, או חובבנית לא תהיה מסוגלת לעמוד במשימה מקצועית כה מורכבת. זאת, מכיוון שכנס רפואי ברמה גבוהה מצריך לרוב ציוד מיוחד, הבנה מסוימת בתחום הרפואה וכמו כן, גם ניסיון והבנה בקהל היעד שמגיע מעולם הרפואה. מטרתם של כנסים רפואיים היא על פי רוב לחלוק ממצאים חדשים מעולם הרפואה ולהעשיר את הידע של המשתתפים בכנס. 

עם זאת, כנסים רפואיים יכולים להיות בעלי משמעויות שונות ומטרות שונות. אך, ניתן לומר שהאירועים יהיו מרוכזים סביב יעדים מוגדרים שאותם ניתן למנות וכדאי שנדבר על כמה מהמטרות הנפוצות לקיום כנסים בתחום הרפואה.

2 הסיבות העיקריות לתכנון כנסים רפואיים

  1. שיתוף ממצאים ומידע עדכני מגורמים מומחים בתחום הרפואה. על מנת לשתף את המידע העדכני באופן יעיל, מרוכז ומעורר השראה, החברה המקצועית תבחר לערוך כנס לשם שיתוף המידע באופן מאורגן. המידע יוצג עבור עובדי החברה (רופאים, גורמים בכירים וכו).
  2. הצגת מטרות ויעדים שונים בתחום הרפואה וכמו כן, גיוס משקיעים לצורך פיתוחים טכנולוגיים חדשים בתחום הרפואה. אירועים מהסוג המדובר מצריכים הרבה מאוד שימת לב לפרטים הקטנים ועל פי רוב, גם מצריכים ציוד משוכלל לשם העברת המסרים באופן יעיל שמשדר גם רצינות מקצועית ראויה לשמה.

תמיד כדאי יהיה להיעזר בחברת הפקות שיש לה את הניסיון והידע המקצועי בהפקת אירועים לקהלי יעד מתחומי הרפואה. כך, תהיו יכולים להשיג את היעדים והמטרות של האירוע בצורה אפקטיבית יותר.

כיצד להפיק כנס רפואי ראוי לשמו 

בחירת הלוקיישן, האבזור והציוד הטכנולוגי משדרים באופן עקיף וישיר כאחד את רצינות המעמד ומשקלו של האירוע. כדאי מאוד לחשוב על כל פרט ביחד עם הגורם המקצועי המנוסה על מנת לדבר באופן מקיף על כל האלמנטים של האירוע ולתכנן אותם בקפידה. כמו כן, צריך לזכור שברוב המקרים הפקת כנס רפואי מצריכה ניווט חלק בין גורמים מקצועיים שונים ותיאום מושלם ביניהם. כדי לדבר על הפקת האירוע באופן מקיף יותר, כדאי שנדבר על האלמנטים המרכזיים שלו בהרחבה. כך תוכלו לגבש דעה כללית והשראה לגבי הכנס הרפואי אותו אתם שואפים לקיים.

לוקיישן מומלץ לכנס רפואי  

כמו שהוזכר קודם לכן, לכנסים בתחום הרפואה ישנן מטרות מוגדרות וברורות. לכן, התחלת התכנון תמיד תהיה תוך התחשבות במטרות והיעדים של האירוע. למשל, כנסים מהסוג המדובר לרוב יתקיימו במקום סגור בו יהיה ניתן לשלוט על התאורה במקום ובכך להציג ממצאים באופן שהוא נוח לקליטה. מדובר על אירוע שפונה לצד האינטלקטואלי של הקהל. אך יחד עם זאת, צריך לזכור שלכל אירוע  צריך להיות פן חוויתי ייחודי על מנת לעורר את הרושם הרצוי והחוויה האסתטית.

לוקיישנים רלוונטיים לכנסים רפואיים יכולים להיות: אולם אירועים מרשים ויוקרתי, בית מלון פסטורלי ואף היכלות המיועדים לכנסים ולאירוח קהלים בסדרי גודל שונים. 

כדאי להתחשב בעובדות הללו ולגבש את תכנון האירוע בהתאם לתוצאה הרצויה. עם תפאורה נכונה וציוד רלוונטי, ניתן יהיה לעורר התפעלות בקהל שתייצר את אפקט הוואו גם בלוקיישן שביסודו מיועד לאירועים יותר סולידיים ואינטלקטואליים. 

הפן העיצובי של האירוע

בחירת הלוקיישן לרוב מהווה אחוז ניכר גם מהפן העיצובי שלו. אך יחד עם זאת, ניתן אף לשפר את הפן העיצובי על מנת לדייק אותו ספציפית לקהל היעד שלכם. וכאן המקום לדבר קצת על חווית האירוע. הפן העיצובי מאפשר לכם להעביר מסרים מנטליים לקהל היעד שלכם וליצור אצלו רושם חיובי לגבי המקום, החברה ואיכות האירוע עצמו. 

כשאדם נכנס למקום מסוים הוא קודם כל מתרשם ממה שהוא רואה. לפני הממצאים, לפני הפרזנטציות, הקהל כבר מגבש דעה לגבי המקום עוד לפני ששמע מילה אחת מן התוכן המוצג באירוע. לכן, מאוד חשוב להקדיש לא מעט מחשבה לנושא העיצוב של האירוע. על מנת לדייק בכל הפרטמרטים החשובים של האירוע, כדאי להתקשר עם חברה להפקת אירועים אשר תסייע לכם בתכנון הכנס ברמה מקצועית גבוהה שתבוא לידי ביטוי בהשגת היעדים והמטרות של האירוע.

ישנם עוד הרבה פרמטרים שיש להתחשב בהם בעת תכנון אירוע מסוג כנס רפואי. במאמר שזה עתה קראתם דיברנו על הפרמטרים העיקריים של הפקת כנסים רפואיים. במידה ויש לכם שאלות נוספות ואתם רוצים להתייעץ עם חברה מקצועית בתחום בנוגע לתכנון האירוע שלכם, תוכלו לצלצל אלינו לקבל מענה מהיר. 

קיץ 2024 כבר כאן

עם רעיונות לפעילויות לימי גיבוש וכייף, כנסים וטקסים, קייטנות חוויתיות לילדי העובדים לתקופת יולי אוגוסט אצלכם בחברה.

דילוג לתוכן